O projekcie

Wymiana sprawdzonych elementów pedagogicznych w kształceniu młodzieży.


W projekcie biorą udział uczniowie ze szkół partnerskich z Cieszyna i Yspertal w Austrii poszerzając swe kompetencje z zakresu nauk ścisłych i technologii informatycznej.  Młodzież Zespołu Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie podczas wymiany zajmuje się chemicznymi i mikrobiologicznymi analizami laboratoryjnymi, podczas gdy uczniowie z Höhere Lehranstalt für wirtschaftliche Berufe w Yspertal w czasie pobytu w Cieszynie poznawać będą elementy programowania i inne zagadnienia związane z informatyką. Wymiana będzie miała również aspekt kulturowy i językowy. Uczniowie poznają kulturę krajów uczestniczących w projekcie oraz uczestniczą w kursach podstawowej znajomości języka niemieckiego i polskiego. Projekt realizowany jest w języku angielskim, co pozwala uczestnikom doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. Wymiana, dzięki której uczniowie poszerzają swoje horyzonty, zdobywają nowe kompetencje, rozwijają umiejętności językowe, a także nawiązują kontakty z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej.

Blog

Zajęcia na Uniwersytecie AMU, zwiedzanie firmy Mikrotronics

(We wpisie wkrótce pojawią się zdjęcia) Pierwszym z warsztatów na uniwersytecie był pokaz technologii Eye tracking w celu ukazania nam jak patrzymy na reklamy , na co zwracamy uwagę , na co patrzymy a co zauważamy. Była tutaj również mowa o tym jak nasz mózg który skupiaja się na jednym zadaniu jest w stanie zignorować …

Opactwo w Melk

Podczas wyjazdu do Yspertal nie tylko poznajemy kulturę i język ale także bogatą historię Dolnej Austrii. Drugiego dnia odwiedziliśmy opactwo Benedyktynów położone w Melku w Austrii. W IX wieku rejon Melku znalazł się w rękach Leopolda I, który na wzgórzu nad Dunajem założył swąrezydencję. Jego wnuk przekazał wzgórze benedyktynom z Lambach. Zbudowali ufortyfikowane opactwo, które …

Ach ci artyści…

Po wizycie w opactwie uczniowie naszej szkoły pojechali zwiedzić muzeum karykatury w Krems. Mieliśmy okazję podziwiać wystawy takich artystów jak Bruno Haberzettl, Manfred Deix i Peter Steiner oraz zaprezentować własne interpretacje wybranych przez nas karykatur. Porównywaliśmy różnicę w poczuciu humoru poszczególnych narodów oraz zastanawialiśmy się skąd się one wywodzą. Omawialiśmy również siłę przekazu wystaw oraz …